Explorers 497 op zomerkamp in Polen.

We zijn ┬ámet de Explorers dit jaar op zomerkamp geweest in Polen. Da’s een stukje rijden, we waren met een busje en een auto, maar op tijd vertrekken en regelmatig chauffeurs wisselen en je bent aan het einde van de dag in Krakow aangekomen! Snel de tent opzetten even napraten en bijslapen…

Op de eerste echte kampdag hebben we uitgeslapen en rustig de omgeving verkend. En op maandag hebben we de binnenstad, en de winkeltjes daarin, van binnen bekeken. Een aantal zijn op de foto gegaan met een ‘middeleeuwse Pool’, al dan niet met versgekochte watermeloen. Op dinsdag stond er iets van een heel andere orde op het programma. Na het ontbijt zijn we weer in de auto gestapt en richting het westen gereden om daar het voormalig concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau te bezoeken. En plek die een behoorlijke indruk heeft achter gelaten. De volgende dag mochten we ons een poosje mol voelen. We gingen namelijk zo’n 160 meter de grond in tijdens een tocht door een van de grootste zoutmijnen van Polen. Op sommige stukken waande je je in het decor van de Lord of the Rings films. De laatste normale dag van het kamp stond zwemmen op het programma. De campingbaas wist wel een mooi plekje, maar toen we erheen reden begonnen we te twijfelen, we reden namelijk recht op het hart van Krakow af. Gelukkig was onze twijfel nergens voor nodig, want het bleek dat het meer in een oude groeve zit. Je zit in het centrum van een grote stad, maar je merkt er niets van!

En toen was het alweer tijd om te vertrekken richting eigen land. Enfin, we hebben de foto’s nog!